Hakkımızda

KURUCU REFİK ALEMİN

                                 ALEMİNSAN MEKANİZMA ŞİRKETLERİ

Aleminsan, Türkiye’nin önde gelen mekanizma üreticilerinden biri olarak sektörde önemli bir yer edinmiştir. Şirket, 1982 yılında İstanbul Maltepe’de Refik Alemin tarafından 120 metrekarelik bir atölyede kurulmuştur. Kuruluşundan 2008 yılına kadar mobilya ve mobilya mekanizmaları üreten Aleminsan, 2008 yılında mobilya sektöründen ayrılarak yoluna mobilya mekanizmaları üretimi ve soğuk tel ezme sektörüne yatırım yapmaya karar vermiştir.

Aleminsan, 1992 yılında Tuzla Orhanlı’da 15.000 metrekarelik modern bir fabrikaya taşınarak büyümeye devam etmiştir. Şirket, inovasyon, kalite ve müşteri odaklı yaklaşımı ile sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

Bugün, Aleminsan aylık 3000 ton kapasite ile tel ezme ve mekanizma üretimine devam etmektedir. Şirket, müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı çalışmaları ile sektöründe öncü konumdadır. Aleminsan, Türkiye’nin ilk duvara sıfır çalışan mekanizmasını üreterek sektöre öncülük etmiştir. Ayrıca Türkiye’nin ilk mekanizma üreticisi olarak, sektöre yön veren tüm mekanizmaları Aleminsan tarafından üretilip geliştirilmiştir.

Aleminsan, 2020 yılında kendi bünyesine yeni bir firma katarak Aleminsan Makine Danışmanlık Ltd. Şti’yi kurmuştur. Bu firma, 2020 yılının başından bugüne kadar 2000’den fazla makine satışı ve kurulumu gerçekleştirmiştir. Bu başarı, Aleminsan’ın sektördeki lider konumunu pekiştirmiştir.

2022 yılının Ekim ayında, Gebze’de 2. fabrikasını açarak üretim kapasitesini artıran Aleminsan, 2023 yılında ise hedefini yılda 42.000 ton üretim yapmak olarak belirlemiştir.

Aleminsan, müşterilerine yüksek kaliteli ürünler sunmanın yanı sıra, inovasyon ve teknoloji alanındaki çalışmaları ile sektöre öncülük etmeye devam etmektedir. Şirket, çalışanlarına sağladığı eğitim ve gelişim imkanları ile de örnek bir kuruluş olarak öne çıkmaktadır. Aleminsan, gelecekte de sektördeki lider konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir.